PRO ANA

27. června 2012 v 21:18 | STELA |  PRO ANA- co to je?
Pro Ana není nějaký strašný mozky vymývajúci kult, co se snaží Tebe / Tvou sestru / neteř / kamarádku vtáhnout do temné místnosti a tam na oltářík obětovat nějakému kostnatou bohu. Nikomu nechceme ublížit.
Pro ana není o tom, že se snažíme někoho navést nebo naučit jak být anorektička nebo bulimička. Nemůžeme nikoho donutit, aby nenáviděl sám sebe.
Pro ana není následek, je to jen symptom.
Pro ana nezabíjí, anorexie a bulimie zabíjejí.
Pro ana je komunita pro lidi, kteří již mají poruchy příjmu potravy a pomáhá jim, aby se necítili tak izolovaní a nepochopení. Bez stránek, jako je i tato, by se takový lidé nemohli s nikým otevřeně popovídat. Hlavní příčinou úmrtí lidí s ppp není hladovění, ale sebevražda. A díky podpoře a přátelům, kterých zde nacházejí se lze myšlenek na dobrovolné ukončení života vzdají.
Pro ana podporuje uzdravení z ppp. Navzájem respektujeme své názory a nikomu nekážeme co má a nemá dělat jsem svým životem. Takže pokud se někdo rozhodne, že se chce uzdravit, držíme mu palce, aby se dostal z toho bludného kruhu a konečně žil svobodně.
Pro ana není o tom, že povzbuzujeme lidi k tomu, aby "zůstali nemocní", nebo aby "onemocněli". Jak jsem už řekla, podporujeme rozhodnutí vyléčit se stejně jako rozhodnutí nevyléčí se.
Pro ana je (nebo by alespoň měla být) o tom, že ukazuje obě stránky věci. Stránky, které jen poskytují tipy a triky a neposkytují informace o následcích hladovění na život, tělo a mysl, nejsou zcela upřímné a jsou zavádějící. Skutečná pro ana stránka ukazuje holou pravdu o rozporuplných emocích a dvojsmyslnosti, které ppp přinášejí. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama